Category: Lekcje w terenie

Akcja „Sprzątanie świata”

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata”. W piątek, 7 października  2022 roku uczniowie klasy 5a podjęli rękawice dosłownie i ruszyli na sprzątanie naszej małej ojczyzny jaką są Kąty Wrocławskie. Celem takiej akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Wychowawca klasy …

Kontynuuj czytanie

Lekcja historii w Centrum Zajezdnia

22 lutego 2019 r. uczniowie klas IIIa i IIIb pojechali na wycieczkę do Centrum Historii Zajezdnia. Pani przewodnik oprowadziła trzecioklasistów po wystawie głównej „Wrocław 1945-2016”. Swoją opowieść zaczęła w spokojnym miasteczku na Kresach Wschodnich w czasach II RP. Jego mieszkańcy zostali zmuszeni do zmierzenia się z realiami wojny, a później także przesiedleń i migracji. Wielu …

Kontynuuj czytanie

Egzamin na kartę rowerową klas V- VII

Od wielu lat w naszej szkole odbywa się egzamin na kartę rowerową. W tym roku ze względu na remont boiska został on przesunięty i przeprowadzony w 07 listopada.

Kontynuuj czytanie

Warsztaty kulinarne klasy VI c

W dniu 19 listopada uczniowie klasy VI c uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. ”Natura we mnie – wybieram zdrowie” we Wrocławiu w Studio Culinary Solutions & slow food bistro.

Kontynuuj czytanie

Matematyczna gra terenowa

5 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IV E wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcą uczestniczyli w matematycznej grze terenowej. Uczestnicy gry terenowej zostali podzieleni na 4 zespoły (drużyna pomarańczowych, niebieskich, zielonych i żółtych). 

Kontynuuj czytanie

Wizyta w Narodowym Forum Muzyki

W marcu uczniowie klas: IIa, IIb, IIIc i IIId  udali się do Narodowego Forum Muzyki. Tam czekało na nich godzinne spotkanie z Czterema porami roku.

Kontynuuj czytanie

Lekcja biblioteczna

Dnia 7 listopada 2017r. uczniowie klasy IV „a” udali się z wychowawczynią p. Agnieszką Nawrocką na lekcję biblioteczną pt. „Biblioteka inspiruje” do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Kontynuuj czytanie

Spotkanie autorskie z Tomaszem Duszyńskim

Dnia 24.10.2017r. klasa IV a i V b miała przyjemność uczestniczyć w autorskim spotkaniu z panem Tomaszem Duszyńskim, które zostało zorganizowane przez bibliotekę Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Kontynuuj czytanie

Dwudniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

5 i 6 czerwca 2017 r. klasy 2 e i 3 b były na dwudniowej wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. Pierwszego dnia dzieci były w Ząbkowicach Śląskich, podziwiały tam Krzywą Wieżę. Następnie zwiedzały Muzeum Papiernictwa  w Dusznikach Zdrój.

Kontynuuj czytanie