Warsztaty kulinarne klasy VI c

DSC_0144

W dniu 19 listopada uczniowie klasy VI c uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. ”Natura we mnie – wybieram zdrowie” we Wrocławiu w Studio Culinary Solutions & slow food bistro. Celem zajęć było zapoznanie się z zawodem kucharza, poszerzenie   świadomości żywieniowej, zmiana nawyków żywieniowych a także zaintrygowanie tematem i rozbudzenie chęci zgłębiania tej wiedzy. Uczniowie zapoznali się z aktualną wiedzą dotyczącą elementów dietetyki, makrobiotyki oraz funkcjonalności żywienia.

Podczas części teoretycznej poruszone zostały następujące tematy:

–  szkodliwe produkty  spożywcze czyli czego powinniśmy unikać

–  cukier czyli najbardziej utajnione zagrożenie dla naszego zdrowia

–  klucz do zdrowia w zbilansowanej diecie, czyli co powinno się pojawiać na śniadanie, obiad i kolację na naszych talerzach

– warzywa jako magiczny eliksir dający nam supermoc

W trakcie części warsztatowej dzieci przygotowały pyszny koktajl warzywno – owocowy, sałatkę warzywną i dyniowe muffinki.

Podczas zajęć uczniowie wykazali się dobrą organizacją pracy i bardzo szybko a także sprawnie przygotowali dania. Na koniec razem zasiedliśmy do  stołu aby degustować wspólnie przygotowany posiłek. Taka porcja witamin i cennych składników odżywczych z pewnością przyczyni się do zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia.

Serdecznie dziękuję Pracownikom Studia Culinary Solutions za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów, Pani Marzenie Tarnowicz za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi oraz Państwu Anicie i Krzysztofowi Kowal za transport.

Wychowawca klasy VI c

Elżbieta Drabo

zapraszamy do galerii zdjęć