Category: Programy

Pierwszoklasiści zdobyli sprawność Rowerzysta w programie Sprawny Dolnoślązaczek

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1a i 1c pod opieką nauczycieli uczestniczyli w zdobywaniu sprawności „Rowerzysta” w ramach programu „Sprawny Dolnoślązaczek”.

Kontynuuj czytanie

„Spotkanie edukacyjne klasy 1a z przedstawicielami służb i ochrony zdrowia”

24 marca uczniowie klasy 1a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z zaproszonymi gośćmi – strażakiem p. Tomaszem Moskwikiem oraz lekarką pediatrą p. Martą Zawierta – Oleksowicz. Celem wydarzenia było poszerzenie wiedzy dzieci na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz profilaktyki zdrowia w ramach programu Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Kontynuuj czytanie

Na sankach po sprawność – klasa 1a realizuje program „Sprawny Dolnoślązaczek”.

Dziś zima postanowiła nam wyjątkowo sprzyjać – było słonecznie, bezwietrznie i idealnie… na sanki! Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 1a zamienili salę gimnastyczną na śnieżny tor saneczkowy i pod opieką p. Adriana Czerwieńca oraz p. Iwony Gidzińskiej ruszyli zdobywać sprawność saneczkarza w ramach programu Sprawny Dolnoślązaczek.

Kontynuuj czytanie

Zajęcia klasy 1b w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W środę, w ramach projektu „Bezpieczny Puchatek”, w klasie I b odbyły się zajęcia poświęcone bezpieczeństwu. Zostały one przeprowadzone przez panią Marzenę Winter, strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustkowie Wilczkowskim.

Kontynuuj czytanie

Mali ratownicy – pierwszaki w akcji z „Bezpiecznym Puchatkiem”

We wtorek 4 listopada uczniowie klasy 1a uczestniczyli w niezwykle ciekawym i pouczającym spotkaniu ze strażakiem, panem Tomaszem Moskwikiem, oraz lekarką pediatrą, panią Martą Zawiertą-Oleksowicz – rodzicami uczniów, Milenki i Filipa.

Kontynuuj czytanie

Pierwszoklasiści w programie Sprawny Dolnoślązaczek

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas pierwszych biorą udział w programie Sprawny Dolnoślązaczek. Jest to program sportowo-edukacyjny przeznaczony dla uczniów klas I–III szkół podstawowych na Dolnym Śląsku.

Kontynuuj czytanie

Pierwszoklasiści uczą, jak być bezpiecznym.

29 maja uczniowie klas 1b i 1c pod opieką swoich wychowawczyń – pani Iwony Szwabowskiej i pani Renaty Palińskiej – zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie poświęcone bezpieczeństwu na drodze. Wydarzenie było uroczystym podsumowaniem udziału dzieci w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Kontynuuj czytanie

Z działalności Klubu Ortograffiti.

W kwietniu uczniowie klas 3 należący do Klubu Ortograffiti w ramach zajęć opracowali grę karcianą – „Ortograficznego Piotrusia”.

Kontynuuj czytanie

„Razem Łatwiej” – program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży

W trosce o zdrowie psychiczne naszych uczniów,  Szkoła Podstawowa nr 1 im. kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich uczestniczy w programie polityki zdrowotnej, w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego – RAZEM ŁATWIEJ. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat, …

Kontynuuj czytanie