Lekcja biblioteczna

IMG_0905

Dnia 7 listopada 2017r. uczniowie klasy IV „a” udali się z wychowawczynią p. Agnieszką Nawrocką na lekcję biblioteczną pt. „Biblioteka inspiruje” do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Na początku lekcji uczniowie zapoznali się ze słowem „inspiracja”. Pani bibliotekarka poprosiła Wiktorię Marciniak, aby odszukała i odczytała  w „Słowniku języka polskiego” hasło „inspirować”. Wychowankowie dowiedzieli się również, w jaki sposób biblioteka zachęca do czytania książek. Pani zaprezentowała dzieła dwunastoletniego autora Adama Seredyńskiego, gdzie inspiracją do napisania swoich książek była II Woja Światowa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się dzieło Marcina Prokopa pt. „Jego Wysokość Longin”- autobiografia dziennikarza napisana w humorystyczny sposób.  Uczniom bardzo podobały się prezentowane przez Panią kolorowe i bogato ilustrowane książki. Na zakończenie wszyscy wspólnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Agnieszka Nawrocka

IMG_0901