Zajęcia o bezpieczeństwie w klasie 3 c

Zajęcia prowadzone przez Rodziców naszych uczniów, to bardzo atrakcyjna forma nauki. Właśnie dlatego dnia 11 października 2019 r. w klasie III c gościliśmy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego we Wrocławiu.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo i pierwsza pomoc. Policjanci rozmawiali z dziećmi o prawidłowym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Poruszono również temat zachowania uczniów w relacjach rówieśniczych i w kontaktach z dorosłymi. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

Bardzo przyjemną częścią spotkania było obejrzenie policyjnych motocykli. Uczniowie mogli też skorzystać z niepowtarzalnej okazji i wsiąść na motocykl policyjny.

Ta lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.

galeria zdjęć 

DorotaAndruszkiewicz