IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej, która ma na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, oraz ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Przygotowanie do ŚDTM trwało kilka dni. Przed egzaminami uczniowie na lekcjach oraz w domu aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw. W klasach czwartych niektórzy uczniowie wymyślali rymowanki ułatwiające naukę tabliczki mnożenia. Na korytarzach rozwieszone były gazetki przypominające najtrudniejsze przypadki mnożenia. W myśl hasła, że młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają uczniowie klas piątych egzaminowały starszych kolegów z klas szóstych.

Każda osoba, która odpowiedziała (ustnie lub pisemnie)  na 5 pytań z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację.

Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Mnożymy codziennie w sklepie, w domu, w banku… daj sobie pomóc.

Gratulujemy Mistrzom! Dziękujemy rodzicom,  egzaminatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do propagowania tego święta. – Cieszymy się z tylu rozdanych tytułów eksperta tabliczki mnożenia. Liczymy na równie duże zaangażowanie w przyszłym roku.

zapraszamy do galerii zdjęć

Małgorzata Czarnik

Małgorzata Horak

Joanna Palińska

Marta Czekałowska