Wykopki, kiszonki i sałatki

Klasa 4c i 5c odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne SZNAJDER, aby na warsztatach poznać tajniki robienia kiszonek. Uczniowie sami ukisili kapustę i zrobili sałatkę. Uwieńczeniem ich pracy było wręczenie przez gospodynię warsztatów certyfikatów KISZONKOWEGO MASTERSZEFA. Całe spotkanie umilone było degustacją soków z kiszonych warzyw, „tatuowaniem się” ogórkami, zakupem pamiątkowych gadżetów warzywnych, skakaniem po belach słomy. Uczniowie mieli możliwość wyjścia w pole w celu zebrania własnoręcznie wykopanych ziemniaków. Każdy mógł zabrać tyle, ile uniósł. Na koniec uczniowie zostali poczęstowani upieczoną kiełbaską, kiszonymi warzywami, swojskim gryczanym chlebem oraz specjalną herbatą będącą kwintesencją mieszanki ziół, soków, przypraw. Zabawa była przednia. Torby z ziemniakami zebranymi z pola oraz słoiki z kiszonkami i surówkami uczniowie przywieźli do domu. Było smacznie, zdrowo, sportowo. Serdecznie polecamy!

GALERIA: WYKOPKI, KISZONKI, SAŁATKI

Katarzyna Sowińska i Kinga Szumielewicz