Obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 października 2023 roku obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień podczas lekcji oraz w domach przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia. Na lekcjach wykorzystaliśmy szkolne tablety i aplikacje z tabliczką mnożenia, różnego rodzaju karty pracy, zagadki oraz gry.

W piątek zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zdali pomyślnie egzamin i otrzymali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Patrol Egzaminacyjny w ramach akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, sprawdził znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników naszej szkoły. Egzaminy pomyślnie zdała pani dyrektor Ewa Winnicka, pani wicedyrektor Iwona Więcko oraz pani Joanna z sekretariatu, pani Karolina z biblioteki oraz pani psycholog Ola.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że do akcji w tym roku włączyło się 7420 szkół z różnych krajów świata.

W piątek w ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zorganizowaliśmy charytatywny kiermasz z matematycznymi słodkościami. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję, zebraliśmy ponad 1600 zł.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Gratulujemy!

Koordynatorzy szkolni: Małgorzata Czarnik, Marta Czekałowska, Joanna Palińska, Kinga Szumielewicz