Wycieczka do Hydropolis

W dniu 22 marca uczniowie klasy 2c i 3c pojechali na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis we Wrocławiu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od projekcji filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie.

Następnie po obejrzeniu filmu pracownik Hydropolis oprowadził uczniów przez kolejne strefy tematyczne poświęcone wodzie. Ekspozycje, multimedia i ciekawa scenografia pozwoliła uczniom poznać wiele tajemnic związanych z wodą. Dotyczyły one m.in. głębin morskich, życia w oceanach, historii inżynierii morskiej, człowieka i wody, miasta Wrocławia i systemów kanalizacyjnych. 

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem zwiedzali całą wystawę, zadawali pytania,  dopytywali o szczegóły, a śmiałkowie mogli nawet posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 r. dwóch naukowców zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego.

Wycieczkę do Hydropolis możemy uznać za bardzo udaną, wróciliśmy z niej bogatsi o nowe doznania estetyczne oraz wiedzę.

Magdalena Kościelna, Alicja Szram

Galeria zdjęć