Światowy Dzień Zespołu Downa

Dnia 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data tego święta nie jest przypadkowa i nawiązuje do dodatkowego chromosomu w 21 parze chromosomów jaki pojawia się w Zespole Downa.  Jest to dzień kolorowej skarpetki. Kolorowe skarpetki nie do pary mają symbolizować niedopasowanie genotypowe osób z Zespołem Downa.

Celem tego święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb tych osób. Zarówno nauczyciele naszej szkoły jak i uczniowie obchodzili to święto zakładając różnokolorowe skarpetki. Na lekcjach dzieci mogły obejrzeć filmy edukacyjne dotyczące Zespołu Downa, natomiast w świetlicy uczniowie mogli wykonać różnokolorowe skarpetki według własnego pomysłu.

Wszystkim zaangażowanym  bardzo dziękujemy.
Pedagog Katarzyna Mikuła
Psycholg Małgorzata Miziak
Nauczyciel świetlicy Marta Tysz.