Najlepsi uczniowie, najwyższe średnie czyli Szkolne Stypendia 2022 rozdane.

W marcu bieżącego roku szkolnego, odbyło się w szkole uroczyste wręczenie stypendiów dla uczniów klas IV-VII za wysokie wyniki w nauce lub w sporcie.
Aby znaleźć się wśród grona wyróżnionych uczniowie musieli uzyskać średnie ocen co najmniej 5,5 w klasach IV-VI, w klasach VII -VIII co najmniej 5,2 oraz wykazywać się wzorową kulturą osobistą. Wielu z nich uczestniczyło w konkursach wiedzy, zawodach sportowych, gdzie uzyskali wysokie wyniki.

Uroczystość poprowadził Samorząd Uczniowski, który godnie reprezentowały uczennice: Roksana Podobińska, Hanna Barcik. W uroczystości uczestniczyła Pani Wicedyrektor Ewa Winnicka, oraz rodzice uczniów. Pani Wicedyrektor pogratulowała uczniom znakomitych wyników i osiągnięć sportowych.

Lista osób wyróżnionych:

Klasy 4-6 średnia nie niższa niż 5,50

4a Strzelczyk Barbara

4b Kuriata Antoni

Klasy 7-8 średnia nie niższa niż 5,20

7a  Giza Bartłomiej

7b  Waśniewska Marika

7d  Motyka Martyna (awans do etapu powiatowego i dobry wynik w Zdolnym Ślązaku             z Języka Polskiego)

7d  Regucki Jan (awans do wojewódzkiego  etapu  Zdolnego Ślązaka z Historii)

7e  Zakrzewski Julian

8a  Szwabowska Aleksandra

8b  Czaja Kamil – awans do etapu wojewódzkiego Zdolnego Ślązaka z Chemii.

8b  Knap Michał – awans do etapu wojewódzkiego Zdolnego Ślązaka z  Fizyki.

8b  Mietelska Natalia  (awans do powiatowego  etapu i dobry wynik w Zdolnym Ślązaku                            z Matematyki i Języka Angielskiego, oraz awansowała do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów)

8c Bekieszczuk Kacper– wyróżnienie w Konkursie Ogólnopolskim pt. Z energią dla klimatu oraz awans do II etapu Olimpiady z WOS (7 miejsce w rankingu ogólnopolskim)

8c  Denes Julia

8c  Krzaczek Gabriela

8d  Cholewa Martyna

8d  Koralewicz Olga

8d  Jarosz Dominika (awans do etapu powiatowego i dobry wynik w Zdolnym Ślązaku             z Języka Polskiego)

8d  Wołoszczuk Wiktoria– awans do etapu powiatowego i bardzo dobry wynik w Zdolnym Ślązaku z Języka Angielskiego.

8e  Kucza Martyna (awans do etapu powiatowego i dobry wynik w Zdolnym Ślązaku              z Języka Polskiego)

Stypendia sportowe:

Natalia Piróg             6a        osiągnięcia uczennicy:

– Mistrzostwo Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym (jazda indywidualna na czas) 26.06.2021r Raszków,

-II miejsce w Mistrzostwie Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym (start wspólny) 27.06.2021r Raszków,

-I miejsce w kategorii Żaki Tour De Pologne Junior 11-15.08.2021 r Rzeszów-Bielsko Biała-Katowice-Kraków,

-Górska Szosowa Mistrzyni Polski za rok 2021 Łukawica

-Mistrzostwo Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie MTB Żerków 11.09.2021r.

Karina Niżyńska 6a osiągnięcia uczennicy:

-II miejsce Wojewódzkie Zawody Halowe 23.10.201r w Wałbrzychu,

-II miejsce skok w dal ze strefy KU 12

Mateusz Rajkowski 6a         osiągnięcia ucznia:

-I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska rocznika 2009 organizowane przez Dolnośląską Akademię Piłki Ręcznej,

-cały rok reprezentant Dolnego Śląska – powołanie do 16-ki najlepszych zawodników na Dolnym Śląsku w Piłce Ręcznej,

-1.09.21 r-30.06.22r Udział w Dolnośląskiej Lidze Wojewódzkiej II miejsce.

Bartosz Wojciechowski 7d osiągnięcia ucznia:

-III miejsce w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy kat C2 wraz z drużyną MKS Parasol sezon 2021/2022

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Marzena Winter