STOP agresji i przemocy

pizap.com15284719768451

W dniach 4.06.2018 r.- 8.06.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbyła się akcja „STOP agresji i przemocy”.  W tym tygodniu podejmowano szereg działań profilaktycznych mających na celu przeciwdziałanie agresji i przemocy. Akcję zorganizowały Lucyna Dziubczyńska-Szram i Iwona Więcko.

 pizap.com15284680268281

W tych dniach uczniowie klas IV-VII wykonali gazetki tematyczne, które zostały wyeksponowane w holu szkoły. Została przeprowadzona również akcja „Przemocy i agresji mówimy „NIE”, podczas której uczniowie, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec agresji i przemocy odrysowywali na brystolu swoje dłonie kolorowymi mazakami. Uczniowie chętnie włączyli się w tą inicjatywę.

 pizap.com15284774933111

Organizatorki przygotowały dla wychowawców klas IV-VI konspekty lekcji wychowawczej  z prezentacją multimedialną „Jak radzić sobie z agresją i przemocą”. Uczniowie wykonali plakaty na temat „STOP agresji i przemocy”. Wśród uczniów klas IV i V przeprowadzono test „Czy jesteś agresywny”, w którym uczniowie mogli sprawdzić, czy w swoich zachowaniach przejawiają postawę uległą, asertywną czy agresywną. Test cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Podczas przerw uczniowie z klasy VIIa ( Anna Korkuś, Oliwia Sudoł, Piotr Chwastyk i Szymon Dykiel) czytali młodszym uczniom książkę Elżbiety Zubrzyckiej pt. „Słup soli: jak powstrzymać szkolnych dręczycieli”. Uczniowie z klasy VIIa i VIIb aktywnie włączyli się w przygotowania do białego marszu, wykonując transparenty z hasłami.

 pizap.com15284729655791

Podsumowaniem akcji był biały marsz przeciw agresji i przemocy zorganizowany we współpracy z Komisariatem Policji w Kątach Wrocławskich. Uczniowie klas VII w białych koszulkach, ze specjalnie przygotowanymi na ten dzień transparentami z hasłami profilaktycznymi przemaszerowali ulicami naszego miasta, by zachęcić mieszkańców Kątów Wrocławskich do życia bez agresji i przemocy.

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom i Uczniom, którzy włączyli się w naszą akcję.

 

Organizatorki

Lucyna Dziubczyńska- Szram

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć

.