Krasnal Tadzio uczy bezpieczeństwa na drodze

krasnal-tadzio

Podczas zajęć komputerowych uczniowie uczestniczyli w projekcie Krasnal Tadzio uczy się jak bezpiecznie przejść przez ulicę”. Dzieci realizowały zadania w podziale na poziomy klas. Wszyscy obejrzeli film edukacyjny  Krasnal Tadzio uczy się jak bezpiecznie przejść przez ulicę”.

Uczniowie klas I, II, i III rozmawiali na temat treści filmu i nauczyli się na pamięć łatwego wierszyka, który pomaga zapamiętać reguły przechodzenia przez jezdnię.

wp_201 wp_201611 wp_2016110 wp_20161104

Uczniowie klas I, II i III ćwiczyli zasady ruchu drogowego pokonując poszczególne poziomy gry komputerowej.

p1140590

Uczniowie klas II dodatkowo wykonali jeszcze ilustrację wiersza wykorzystując podstawowe narzędzia w programie Paint.

wp_20

Uczniowie klas III pisali pracę literacką pt. „Krasnal Tadzio bezpieczny w ruchu drogowym”, wykorzystując podstawowe narzędzia programu Word.

krasnal-tadzio-przechodzi-przez-jezdnie

W świetlicy dzieci wykonały prace plastyczne: postać  krasnala oraz makietę przejścia ulicznego. Podczas dydaktycznych zajęć świetlicowych wykorzystywały wykonane prace do utrwalania zasad ruchu drogowego.

galeria wszystkich zdjęć