Dzień Dziecka w naszej szkole

Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Przede wszystkim różnił się on od zwykłego dnia spędzonego w ławce szkolnej. Uczniowie poszczególnych klas, wspólnie z wychowawcami organizowali czas spędzony w szkole według własnych pomysłów.

Balonowe zabawy dostarczyły dzieciom ze świetlicy wiele emocji. Pierwsza zabawa to rzucanie mini balonikami wypełnionymi wodą. Druga zabawa to drużynowe zawody. Dzieci musiały wykazać się sprytem i refleksem, by  złapać w ręcznik balonik wypełniony wodą i przerzucić go na stronę przeciwnika.
Jednogłośnie stwierdziły, że takie balonowe ochłodzenie trzeba powtarzać częściej. Zabawy bardzo im się podobały.

Uczniowie klasy Ic, korzystając z pięknej pogody prezentowali swoją twórczość plastyczną na folii rozpiętej między drzewami. Takie dzieło wykonywać mogły jednocześnie wszystkie dzieci.

Klasa  IIa  obchodziła Dzień Dziecka bawiąc się w Indian.  Na szkolnym podwórku powstała indiańska wioska, w której zamieszkały różne plemiona. Każde z nich otrzymało swoją nazwę oraz wykonało totem.  W wiosce pojawiły się : Straszne Wilki, Twarde Skały, Wojownicy Słońca, Rozśmieszające Lemingi , Dziwne Zwierzęta oraz Czterolistne Koniczyny.  Wszyscy nadali sobie indiańskie imiona oraz przygotowali pióropusze.

Mieszkańcy  wioski  wykonali  taniec  dookoła ogniska, tropili zwierzęta po ich śladach, polowali na bizony oraz odczytywali zakodowane wiadomości. Po takiej ilości zajęć, głodni i zmęczeni tropiciele, zasiedli z ogromnym apetytem i radością do zamówionej pizzy . To był dzień pełen wrażeń i zabawy.

Uczniowie klasy II b przynieśli do szkoły swoje ulubione gry planszowe. Integrując się w różnych grupach koleżeńskich dzieci świetnie się bawiły i każdy znalazł grę dla siebie. Na zajęciach wychowania fizycznego kontynuowały rywalizację w różnych grach sportowych zorganizowanych według własnych zainteresowań. 

Ten dzień obfitował w szczery śmiech, dobrą zabawę i rozwijanie relacji w gronie kolegów i koleżanek.

Uczniowie klas: Ib, II c, IIIc, VIa , VIb, VIc, VId, VIIb, z wychowawczyniami poszli na pyszne lody do cukierni.

II a
VI c

Klasa 3a z uśmiechem na twarzach odwiedziła plac zabaw w restauracji Azyl. Po wspaniałych zabawach integrujących grupę, uczniowie zajadali się pysznymi lodami. Nie lada gratką, były dmuchane zamki i ślizgawki, na których czas szaleństwa, radości i szczęścia nie miał końca.

Uczniowie klasy IVa pojechali na wycieczkę krajoznawczą połączoną z wejściem na Ślężę.

Wychowawczynie klas: IVb i VIIIb zorganizowały pyszny poczęstunek dla swoich uczniów. Była pizza, piknik na boisku szkolnym, słodki poczęstunek w klasie, upominki. Nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych.

Galeria wszystkich zdjęć