Akcja „Motywuję się i klucz do efektywnej nauki znajduję”.

W marcu 2021 roku pedagog Iwona Więcko zorganizowała akcję „Motywuję się  i klucz do efektywnej nauki znajduję”. Celem akcji było wspieranie uczniów i motywowanie ich do nauki podczas edukacji zdalnej w czasie epidemii COVID- 19.

W ramach akcji pedagog przygotowała prezentacje multimedialne dla uczniów klas IV-VIII na następujące  tematy:

  1. „Jak zorganizować naukę w domu?”
  2. „Jak usprawniać koncentrację uwagi?”
  3. „Jak zmotywować się do nauki  i uczyć się z przyjemnością?”

Uczniowie dowiedzieli się, jak organizować swój dzień, jak planować naukę ( z uwzględnieniem miejsca oraz czasu pracy), a także jak uczyć się w warunkach edukacji zdalnej. Pedagog wyjaśniła, dlaczego koncentracja uwagi jest ważna podczas nauki, co ją osłabia oraz w jaki sposób można ją poprawić, by nauka była jak najbardziej efektywna. Pedagog udzieliła również uczniom wskazówek dotyczących motywacji do nauki i działania.

Mam nadzieję, że podane rady pomogą uczniom w wyrobieniu w sobie pozytywnych nawyków, które ułatwią im zdobywanie wiedzy, ponieważ koncentracja uwagi, motywacja oraz dobra organizacja pracy są kluczem do efektywnej nauki.

Pedagog

Iwona Więcko