Międzynarodowy Dzień Wróbla

Wraz z początkiem astrologicznej wiosny – 20 marca, wróble obchodzą swoje święto-  Międzynarodowy Dzień Wróbla.

Z tej okazji 19 marca uczniowie klas II wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez p. Natalię Stankiewicz.

Wróble znane są z wielu piosenek i bajek dla dzieci. Najbardziej znany to Elemelek. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele”.  Rozmawiali o zdrowiu, wymieniali pierwsze oznaki wiosny.

Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z trybem życia tego popularnego ptaszka. Rozwiązywały krzyżówkę, otrzymały kolorowankę.

Pani Natalia, przekazując uczniom zakładki do książek, zachęcała do odwiedzania Biblioteki Publicznej Miejskiej i wzięcia udziału w akcji „Bilet powrotny do biblioteki”.