Dzień Dziewczynki

Szczególny Dzień Dziewczynek warto uczcić tak, by dzieci zapamiętały go na długo. Prezenty, zabawy i życzenia pozwoliły przeżyć te chwile w wyjątkowy sposób.

W poszczególnych klasach I-III uczniowie wesoło spędzali ten dzień. Był to kolejny Dzień Bez Tornistra.

W klasie IIa dzień rozpoczął się od przygotowania stoisk z  konkurencjami dla dziewczynek : Mądra Głowa, Złota Rączka, Gibkie Ciało, Sprytny Umysł i Bystre Oko. Dziewczynki przystąpiły do wszystkich konkurencji prowadzonych przez klasowych kolegów i w nagrodę otrzymały upominki w postaci pamiętników. Może na pierwszych stronach  pamiętników pojawi się relacja z dzisiejszej zabawy? Ten świąteczny dzień zakończył się wesołą sesją fotograficzną z użyciem samodzielnie wykonanych masek.

W klasie IIb chłopcy witali i pozdrawiali dziewczynki w tańcu. Dziewczynki brały udział w konkurencjach. Losując przedmiot prezentowały go przed kolegami z klasy. Wiele emocji dostarczyła hawajska zabawa Limbo oraz Gorące krzesła. Dziewczynki wykazywały się wiedzą znajomości upodobań chłopców, próbowały rozpoznawać kolegów po głosach.

Miłym akcentem były tańce: Zumba, Taniec między przeszkodami. Na zakończenie spotkania chłopcy wręczyli drobne upominki.

Uczniowie z klasy II c przygotowali Święto Kobiet dla swoich koleżanek w dniu 8 marca. Było wesoło, bo dziewczynki sprawdzały swoje umiejętności w ubieraniu koszuli i marynarki na czas, rozpoznawały smaki, odpowiadały na pytania dotyczące męskich zawodów i dyscyplin sportowych, rozpoznawały narzędzia i wreszcie, chłopcy dowiedzieli się, że mimo smaku kwaśnej cytryny, potrafią się uśmiechać. Na koniec chłopcy wręczyli dziewczynkom drobne upominki, bransoletki z ich imionami, oraz dyplom „Super dziewczynki”.

W klasach pierwszych dziewczynki uczestniczyły w konkurencjach sportowych i tanecznych. Dzieci chętnie brały również udział w grach planszowych. Nieodłącznym elementem tego dnia były zabawy taneczne oraz drobne upominki.