Śniadanie Daje Moc

Podstawą prawidłowego żywienia jest  spożywanie  codziennie warzyw i owoców. Dieta bogata  w produkty z tej grupy wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin  i składników mineralnych. Wiedzą już o tym uczniowie klasy 1a, którzy 27 listopada 2019 r. postanowili udowodnić, że drugie ŚNIADANIE (spożywane zazwyczaj w szkole) DAJE MOC !!!

W tym celu przynieśli na zajęcia potrzebne produkty oraz przybory kuchenne i przygotowali śniadanie, kierując się zasadami zdrowego odżywiania.

Po zakończonej pracy wszyscy wspólnie zasiedli do nakrytego stołu i zjedli posiłek, który dostarczył energii na cały szkolny dzień.

Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością  zaprocentuje w przyszłości.

Alicja Łęgocka-Drab