Szkoła Dobrego Wychowania

Szkoła Dobrego Wychowania! Taki tytuł zdobyliśmy w ogólnopolskim konkursie. Właśnie otrzymaliśmy certyfikat.  Przez cały wrzesień i październik w świetlicy realizowaliśmy zadania związane z konkursem.

Rozmawialiśmy na temat zasad dobrego zachowania w szkole i na co dzień, czytaliśmy opowiadania o wartościach.  Dzieci stworzyły plakaty  „Mój wygląd świadczy o mnie”, „ Jak otoczenie wpływa na moje zachowanie”.  Wspólnie opracowaliśmy Szkolną Kartę Dobrego Zachowania. W praktyce podczas krótkich scenek teatralnych, uczniowie mogli rozstrzygać jak należy i nie należy się zachowywać.  Na koniec odbył się krótki test  wiedzy o savoir- vivre zakończony uroczystym wręczeniem dyplomów dla uczestników.