Zabawa karnawałowa

Ferie zimowe tradycyjnie rozpoczęliśmy w tym roku zabawą karnawałową, która odbyła się 25 stycznia. Tym razem nad jej organizacją i przebiegiem czuwały p. Anita Sudoł, p. Katarzyna Mikuła i p. Katarzyna Szydłowska. Piękną dekorację sali wykonali wszyscy nauczyciele wraz z uczniami w czasie zajęć plastycznych i świetlicowych.

Bal rozpoczął się paradą, podczas której uczniowie mogli zaprezentować swoje stroje. Mogliśmy poznać sławnych piłkarzy, piękne księżniczki, groźnych piratów, roztańczone zwierzątka oraz znane postacie z bajek. Wszyscy uczniowie wzięli udział nie tylko w zabawach tanecznych, ale również w konkursach.

Wśród zabaw największą popularnością cieszyły się: taneczna podróż pociągiem przez świat, taniec z wychowawcami oraz swobodny taniec do znanych piosenek. Uczestnicy balu wzięli udział w konkursach, takich jak: odbijanie piłki, rozwiązywanie krzyżówki, znajomość piosenek z bajek, taniec z balonem, dopasowywanie obrazków oraz znikające krzesełka. W trakcie zabawy karnawałowej uczniowie wraz z wychowawcami udali się na poczęstunek.

Po balu uczniowie otrzymali zdrowe nagrody-niespodzianki w postaci jabłek i mandarynek, które pomogli zorganizować rodzice naszych uczniów. Uśmiechnięte twarze dzieci były najlepszym potwierdzeniem udanej zabawy.

Życzymy udanych, zdrowych i pełnych śniegu ferii zimowych. Do zobaczenia za dwa tygodnie!

Anita Sudoł