Występ uczniów w Klubie Emerytów i Rencistów

klub4

Dnia 13 grudnia 2017 roku uczniowie z koła polonistycznego i  wolontariackiego udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i  Sportu, do Klubu Emerytów i Rencistów. Wychowankowie koła polonistycznego przygotowali dla seniorów program artystyczny: zaprezentowali wiersze o tematyce bożonarodzeniowej i zaśpiewali kolędę. Młode artystki przypomniały wszystkim tradycje bożonarodzeniowe i przybliżyły symbolikę tych świąt. Dziewczynki z dużym przejęciem i zaangażowaniem pięknie prezentowały utwory literackie. Na zakończenie uczniowie  koła wolontariackiego poczęstowali Emerytów i Rencistów pięknie ozdobionymi i pysznymi piernikami. Widownia była bardzo wzruszona, podziękowali uczniom gromkimi brawami. Uwieńczeniem było wspólnie złożenie sobie życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W podziękowaniu seniorzy zaśpiewali kolędę wybraną przez młode artystki i poczęstowali uczniów cukierkami.

Poniżej prezentujemy spis wykonawców, tytuły wierszy oraz imiona i nazwiska ich autorów:

1. Hanna Leśniak- kl. IV a  „W Dzień Bożego Narodzenia” Zdzisław Kunstman,

2. Wiktoria Marciniak- kl. IV a „Całą noc padał śnieg” Marian Hermar,

3. Michalina Muchorowska- kl. IV a  „Zaczarowane drzewko” Maria Terlikowska,

4. Aleksandra Szwabowska- kl. IV a „Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?” ks. Jan Twardowski,

5. Hanna Barcik- kl. IV b „ Choinka” Julian Tuwim,

6. Patrycja Iwaniczek- kl. IV b „Chleb miłości” Halina Golczowa,

7. Natalia Mietelska- kl. IV b  „ Choinka w lesie” Maria Konopnicka,

8. Daria Wilczyńska- Vc  „Gwiazda” Leopold Staff.

Agnieszka Nawrocka

klub1 klub2 klub3

klub5