Wycieczka na Ślężę

DSCN1786

Drugiego czerwca uczniowie kl. 2a i 2c wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami zdobyli Górę Ślężę. Po zjedzeniu drugiego śniadania rozpoczęła się wspinaczka czerwonym szlakiem. Droga nie należała do łatwych, dlatego też przewodnik robił częste przerwy, aby złapać oddech.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego szlaki oznaczone są różnymi kolorami, w jaki sposób znakuje się trasy dla rowerzystów lub narciarzy, w jaki sposób poruszać się po lesie oraz jak można określić wiek drzewa. Podczas wyprawy przewodnik opowiadał ciekawostki dotyczące Ślęży.

Po zwiedzeniu schroniska i punktu widokowego oraz po zdjęciu pamiątkowym przy Niedźwiedziu, wycieczka ruszyła w dół w kierunku Przełęczy Tąpadła. Przy samodzielnie rozpalonym ognisku, uczniowie oraz opiekunowie piekli kiełbaski oraz chleb. Na dzieci czekały także atrakcje: strzelanie z łuku do tarczy, zestaw do robienia baniek mydlanych, dyski frisbee, piłka oraz dwie konkurencje klasowe: przekładanie piłeczek pingpongowych oraz przeciąganie liny. Po wyczerpującym dniu wycieczka wróciła do autokaru i … zaczął padać deszcz.

Anita Sudoł