Warsztatowy spektakl pt. „Wielkie przesłuchanie”

24 czerwca uczniowie klas: IIb, IIIc oraz IVa wzięli udział w warsztatowym spektaklu interaktywnym „Wielkie przesłuchanie czyli konkurs talentów”.

Uczniowie wzięli aktywny udział w przedstawieniu: poznawali lalki teatralne: marionetki, kukiełki, muppety i pacynki, tańczyli wraz z tancerką-mimem prosty taniec teatralny i przygotowywali się do wielkiego konkursu talentów, w którym nie ma przegranych.

Całość oparta jest na fabule przesłuchania chętnych (aktorów, postaci bajkowych, również widzów ) chcących zagrać w przedstawieniu teatralnym znanego producenta bajek.

Podczas warsztatów uczniowie:

– poznali lalki teatralne: muppety, marionetki, kukiełki i pacynki,

– nauczyli się animować marionetkami,

– tańczyli i śpiewali z bajkowymi bohaterami.

Spektakl ten pokazał teatr ,,od środka” i w sposób praktyczny uczył na czym polega:

– animacja lalek teatralnych (marionetek, kukiełek, muppetów, pacynek),

– pantomima,

– wokalne przygotowanie osób występujących na scenie.

Uczniowie chętnie brali udział w przedstawieniu i aktywnie włączali się w zadania warsztatowe.