Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się 2 września. O godz. 9:00 uczniowie klas I-III wraz z rodzicami zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie wicedyrektor szkoły Beata Zielińska i Ewa Winnicka powitały wszystkich zebranych.

Ten dzień był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy gromkimi brawami zostali powitani w gronie uczniów.

Wśród zaproszonych gości była Pani Katarzyna Łapińska-Szymańska wiceburmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Rakowska.

Pani dyrektor Ewa Winnicka przypomniała uczniom, że wrzesień powinien kojarzyć się nie tylko z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego i cudownym babim latem. Musimy pamiętać, co wydarzyło się 1 września 1939 r. Dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Atmosfera tamtych dramatycznych chwil sprzed 80 lat została podkreślona wzruszającą recytacją wiersza K.I. Gałczyńskiego pt. „Żołnierze z Westerplatte” w wykonaniu Pani Ewy Winnickiej. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

galeria zadjęć