Uroczystość pożegnania uczniów klas VI

 mini-DSC00720

W dniu 24 czerwca 2015 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego pożegnaliśmy  tegorocznych absolwentów klas szóstych. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap życia – ukończyli szkołę podstawową.

Klasa VIA – wych. Iwona Więcko

mini-DSC00579 mini-DSC00607

Klasa VIB – wych. Elżbieta Pluta

mini-DSC00580mini-DSC00608

Klasa VIC – wych. Monika Górniak

mini-DSC00581mini-DSC00609

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przez panią dyrektor Lidię Reps i panią wicedyrektor Ewę Winnicką, odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły.

mini-DSC00590

Następnie uczniowie klas VI przystąpili do ślubowania, podczas którego obiecali dalszą pracą  i nauką rozsławiać dobre imię naszej szkoły. Po ślubowaniu absolwentów wygłosił przemówienie pan Antoni Kopeć burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, który swoją obecnością uświetnił szkolną uroczystość.

 

Pan Burmistrz wręczył stypendia uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce:

Oliwii Szczepanowskiej, Aleksandrowi Wilczyńskiemu, Julii Łochowskiej,

Katarzynie Pluskota, Nathalie Victor.

 mini-DSC00602 mini-DSC00603

Wychowawczynie klas VI wręczyły nagrody książkowe  uczniom wyróżniającym się w nauce, przekazały listy gratulacyjne na ręce rodziców nagrodzonych uczniów, a następnie podziękowały rodzicom za okazaną pomoc, wsparcie i życzliwość.

Uczniowie wyróżnieni z klasy VIa: Martyna Cegielska, Nikola Choma, Daniel Czech, Milenia Laskowska, Anna Lazar, Jagoda Linder, Julianna Osada- Jabłońska, Sara Pązik, Michał Protaś i Sylwia Rewaj.

mini-DSC00612Uczniowie wyróżnieni z klasy VIb: Martyna Bielak, Ewelina Czarko-Wasiutycz, Krzysztof Dykiel, Kamila Kuriata, Gabriela Matła, Miłosz Matuszak-Michalak, Piotr Ostapiuk, Julia Piśniakowska, Skiba Martyna, Oliwia Szczepanowska, Adam Ucherek, Aleksander Wilczyński, Lilianna Wychowaniec.

mini-DSC00621

Uczniowie wyróżnieni z klasy VIc: Bartosz Kucypera, Natalia Kwapisz, Julia Łochowska, Katarzyna Pluskota, Julia Rasińska, Barbara Rubaszewska, Filip Szczepański, Laura Szpak, Paula Utnik, Nathalie Victor, Oliwia Walkowiak, Radosław Zakrzewski.

mini-DSC00630

Po oficjalnej części uroczystości odbyła się część artystyczna. Uczniowie klas V swoim występem pożegnali starszych kolegów, życząc im sukcesów na kolejnym etapie edukacyjnym i wręczając im pamiątkowe upominki.

mini-DSC00652Absolwenci klas VI na pożegnanie przygotowali przedstawienie, podczas którego zaprezentowali zgromadzonym gościom swoje rozliczne talenty muzyczne, aktorskie, taneczne i kabaretowe. Na zakończenie uczniowie klas VI podziękowali dyrekcji szkoły oraz nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i edukację, a następnie wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki.

Uroczystość pożegnania na długo zostanie w pamięci wszystkich uczniów klas VI, gdyż było to zakończenie jednego etapu edukacyjnego, a jednocześnie początek nowej drogi życia. Gratulujemy wszystkim naszym absolwentom ukończenia szkoły podstawowej i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawcy klas szóstych

Iwona Więcko – VIA

Elżbieta Pluta – VIB

Monika Górniak – VIC

zapraszamy do galerii zdjęć: