Uroczystość dla Niepodległej Polski

Dnia 9 listopada 2021 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przygotowana przez uczniów klas drugich.

Powitaliśmy panią dyrektor Lidię Reps, panią wicedyrektor Beatę Zielińską, grono pedagogiczne i naszych uczniów.

Tego dnia cała sala rozbrzmiała poezją, pieśnią i tańcem dla Niepodległej. Powagę zbliżającego się święta podkreśliliśmy odpowiednim, galowym strojem.

Apel rozpoczęły dzieci klas drugich, które przypomniały o smutnych dziejach naszej Ojczyzny, kiedy to Polska znalazła się pod zaborami sąsiednich mocarstw Rosji, Prus i Austrii.  Zniknęła z mapy Europy i na wiele lat utraciła niepodległość. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli narodziła się na nowo. Stało się tak, dzięki bohaterstwie, waleczności i miłości do ojczyzny naszych pradziadów.

Miłość i przywiązanie do ojczyzny uczciliśmy śpiewając pieśni patriotyczne. Zatańczył także zespół ludowy Haneczka.

Następnie każda zaproszona klasa, zaśpiewała wybraną wcześniej pieśń. Na zakończenie chór szkolny, pod kierunkiem pani Karoliny Altmajer-Moskal, dał nam wzruszający występ.

Bo jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy,

kimkolwiek jesteśmy, gdziekolwiek będziemy.

Było nas słychać od morza aż do Tatr.

Klasa 3a zaśpiewała pieśń pt. „Flaga”
Klasa 3b przygotowała dla nas pieśń pt. „Niepodległa, niepokorna”
Klasa 3c wykonała pieśń pt. „Piechota”
Klasa 1c zaśpiewała pieśń pt. „Serce dla Polski”