Trzecioklasiści w Regionalnej Izbie Pamięci

W listopadzie trzecioklasiści wybrali się do Regionalnej Izby Pamięci. Zwiedzanie rozpoczęło się od wieży Ratusza, gdzie dawniej znajdowało się więzienie. Tam uczniowie nie tylko oglądali zgromadzone rekwizyty i ilustracje, ale również chętni mogli przymierzyć replikę maski hańby czy kaptur kata.

Uczniowie zwiedzili wystawę znajdującą się w pomieszczeniu Izby  „Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich”.

Przewodnicy przybliżyli dzieciom historię ziemi kąckiej i zaprezentowali bogaty zbiór eksponatów znajdujących się w Izbie Pamięci.

Na zakończenie uczniowie zaprojektowali własny herb Kątów Wrocławskich.

Dzieci otrzymały również dyplomy uczestnictwa.

Serdecznie dziękujemy p. Magdalenie Klag oraz p. Maciejowi Ziobro za miłe przyjęcie i przekazanie wielu ciekawych informacji dotyczących przeszłości naszego miasta.