Udział Pocztu Sztandarowego w Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

W dniu 11.11.2023r. Poczet Sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich w składzie: Bartosz Hajłasz, Łucja Marzec, Emilia Żygadło wraz z opiekunami Panią Iwoną Więcko i Panią Karoliną Kubalka oraz Panią Dyrektor Ewą Winnicką wziął udział w Gminnych  obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

            Uroczystość rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Następnie  w uroczystym marszu przeszliśmy na Grodzisko przy GOKiS, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości.

            We wspólnym świętowaniu 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości udział wzięły Władze Samorządowe, Związek Sybiraków Koła Terenowego w Kątach Wrocławskich, Poczty Sztandarowe, przedstawiciele szkół, harcerze  oraz mieszkańcy Kątów Wrocławskich.

W tym szczególnym dniu wszyscy byliśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Wicedyrektor

Iwona Więcko