Tydzień z książką

ks16

W dniach 6.06.-2016r.-10.06.2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbył się „Tydzień z książką”, przygotowany przez p. Monikę Górniak, p. Karolinę Kubalka i p. Iwonę Więcko.

            W tych dniach zorganizowano czytelnicze przerwy, podczas których wyeksponowano tematyczne wystawy służące  promocji czytelnictwa i popularyzacji książek. Zaprezentowano uczniom klas IV-VI najatrakcyjniej wydane książki, skarby szkolnej biblioteki ( najstarsze, najnowsze i najciekawsze pozycje książkowe) oraz audiobooki. Dzieci miały możliwość posłuchania audiobooka pt. „Zezia i Giler” czytanego przez autorkę Agnieszkę Chylińską. W dniu „Baśniowych poduch” Weronika Miazek  i Krzysztof Tomczuk- uczniowie z klasy VIb czytali zainteresowanym rówieśnikom książkę pt. „Dziennik Cwaniaczka”, która cieszy się dużą popularnością wśród naszych czytelników.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tą akcję i wypożyczyli książki ze swoich domowych zbiorów, by zachęcić swoich rówieśników do czytania.

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć: