Tydzień dla zdrowia

W dniach 8- 12 maja obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień dla zdrowia” w ramach realizowanego projektu edukacyjnego pod taka sama nazwą. W tych dniach wszyscy uczniowie pracowali bardzo ochoczo  i wytrwale.  Było bardzo dużo pozytywnej energii, wspólnej zabawy i radości. Podczas obchodów, każda klasa przygotowała pomysłowe plakaty pt. „Moje zdrowie w moich rękach”.

Galeria wykonanych prac została wystawiona w sali gimnastycznej podczas piątkowego podsumowania projektu.

Exif_JPEG_420

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne przygotowywanie zdrowych i kolorowych posiłków w postaci zdrowych kanapek.    Niektóre klasy zdecydowały się na wykonanie kolorowych i zdrowych surówek, inne wykonywały kolorowe szaszłyki owocowe. Wspólne zjedzenie kolorowego  i zdrowego śniadania przyniosło wiele radości, a zapach owoców i warzyw unosił się  w całej szkole .

Exif_JPEG_420

Nie zabrakło sportowej rywalizacji, podczas której wszyscy uczniowie aktywnie podnosili poziom swojej kondycji i wytrzymałości w „Biegu po zdrowie”. W żadnej klasie nie udało się wyłonić indywidualnych zwycięzców, tylko niepokonane drużyny maratonu. Brawo Wy!!

Wszystkie klasy z oddziałów I-III wraz z wychowawcami uczestniczyły w warsztatach pod hasłem “Nie bój się ratować życia innym”. Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, przypomniały wszystkim, jak reagować w sytuacjach trudnych? Jak wezwać pomoc? Przeprowadzono pokaz resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomach oraz pokazano, jak wygląda pozycja boczna ustalona. Dzieci chętnię i aktywnie, z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zadaniach praktycznych.

Piątek to z pewnością był najciekawszym dniem projektu. Wszystkie klasy biorące w nim udział spotkały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie podziwiać efekty swojej tygodniowej pracy. Dzieci miały możliwość obejrzenia dzieła swoich kolegów i koleżanek-  bardzo pomysłowych plakatów. Na ogromną uwagę zasługiwał spektakl teatralny w wykonaiu klasy 2b oraz 3b pt, “Szanuj zdrowie  jak je masz” Był to pouczający spektakl, w którym nie zabrakło humoru I dobrej zabawy.

 Cały tygodniowy projekt “Tydzień dla zdrowia”, nie tylko wzmocnił świadome poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie, ale także zintegrował całą społeczność szkolną w realizacji powierzonych im zadań i w dobrej zabawie.

GALERIA ZDJĘĆ

Agnieszka Krzyżanowska