Szlachetna paczka

szlachetna

Okres przedświąteczny to czas dzielenia się z innymi. W naszej szkole od wielu lat organizowane są akcje charytatywne. W tym roku nauczycielka z naszej szkoły, Anita Sudoł, dołączyła wraz z Komitetem Społecznym Mietków Pomaga do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

Polega ona na wybraniu jednej z setek potrzebujących rodzin i przygotowaniu dla niej paczki na święta. Dane osobowe tych rodzin pozostają anonimowe do samego finału akcji. Do 9 grudnia (piątek) będzie trwać zbiórka rzeczy i produktów dla samotnej, schorowanej kobiety, która po nagłej śmierci męża nie jest w stanie poradzić sobie finansowo.

Organizatorzy zbierać będą:

– trwałą żywność, z długą datą ważności (kasza, makaron, cukier, mąka, konserwy rybne i mięsne, gotowe dania, kawa, cukier, sól),

– kosmetyki (pasta do zębów, krem do twarzy i ciała, mydło/żel do mycia, akcesoria higieniczne),

– środki chemiczne (proszek do prania Vizir, płyn do płukania Eden niebieski, płyn do mycia naczyń cytrynowy, płyn do mycia szyb, mebli, podłóg),

– odzież r. 56,

– drobiazgi i ozdoby świąteczne.

Powyższe produkty można przynieść do szkoły – do pokoju nauczycielskiego w budynku przy ul. Żeromskiego lub bezpośrednio do organizatora. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i z góry dziękujemy za okazałą pomoc.

pomoz-nam-przygotowac-paczke-swiateczna-dla-wybranej-rodziny

document-page-001