«

»

Lut 26

Szkolny Festiwal Piosenki Religijnej

 festiwal

„A wszystko co Bóg stworzył było bardzo dobre” (Rdz 1,31)  Te słowa stały się mottem Szkolnego Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbył się 22 lutego br. o godz. 10.50.

Elementy do dekoracji przygotowali uczniowie z klas IV oraz  chętne dzieci klas I – III.   W przygotowaniu wystroju sceny z prac dziecięcych wraz z panią Katarzyną Szydłowską skomponowałyśmy dekorację przedstawiającą 4 pory roku. Tym chciałyśmy zaakcentować piękno Bożego dzieła. Na program złożyły się występy uczniów klas I – IV. Powołane zostały dwa zespoły jury:  dla klas I – III p. wicedyrektor Beata Zielińska, p. Marzena Winter p. Monika Herod – Hasbay i diakon Daniel, a dla klas IV, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Elżbieta Rakowska, p. Agnieszka Śleziak, diakon Sebastian oraz p. Krzysztof Krzyżański.

Jako pierwsi prezentowali się uczniowie klas I – III. Jury przyznało:

1miejsce klasie I C za piosenkę „Bóg łączy nas”

2 miejsce klasie III D za piosenkę „ Na drugi brzeg”

3 miejsce klasie III C za piosenkę „Pośród wszystkich życia trosk i kłopotów”

wyróżnienie klasie II B za piosenkę „Gdy idziemy poprzez świat”

W drugiej kolejności zaprezentowali się uczniowie klas IV, którym jury przyznało: I miejsce klasie IV D za piosenkę Małe TGD „Siedem”, wyróżnienie klasie IV C za piosenkę Małe TGD „Góry do góry”.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz upominki zasponsorowane przez Radę Rodziców i anonimowych sponsorów. W przerwie prezentacji klas I – III a klasami IV, wystąpiły „Krasnale” z zerówki z Przedszkola Sióstr Elżbietanek. Zatańczyły „Dwudziestolatki” i „Kankan” .Swoim występem rozbawili publiczność. Przedszkolaczki również otrzymały dyplom i upominek zakupiony przez Siostrę Dyrektor Lucynę Uniejewską.

Na Festiwal zostali zaproszeni księża diakoni: absolwent naszej szkoły Wojciech Borowski, oraz Daniel Solarz i Sebastian Kochera. Na zakończenie diakon Wojciech udzielił Bożego błogosławieństwa wszystkim zebranym.  Zapraszam do galerii zdjęć.

                                                                       S. M. Augustyna Polak

galeria zdjęć