Dzień Bezpiecznego Internetu

DBI

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie. Dzisiejsza uroczystość odbyła się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” i miała na celu rozpowszechnianie kulturalnego porozumiewania się internautów oraz uświadomienie, jakie zagrożenia mogą wynikać z niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu. Apel zorganizowały i poprowadziły nauczycielki: Iwona Gidzińska i Iwona Szwabowska.

Impreza odbyła się w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami.

Na wstępie Mistrzowie Kodowania z klasy 2a oraz uczniowie z klasy 3c zaprezentowali krótki występ artystyczny.

Wszyscy uczestnicy obejrzeli  film pt. „Do czego służy Internet?”. Podzieleni na zespoły i oznaczeni opaskami w kolorach: niebieskim, żółtym, pomarańczowym i  zielonym rozwiązywali zadania związane z tematem spotkania.

Dzieci wykonywały zadania na stanowiskach zatytułowanych: „Szanuj innych”, „Zadbaj o prywatność”, „Nie krzycz! Nie kalecz języka”, „Bądź przykładem dla innych”. Polegały one na układaniu haseł z wyrazów, dobieraniu części zdań, wybieraniu właściwych haseł spośród pozostałych, oznaczaniu emocji za pomocą emotikon. Nie zabrakło również zagadek- niespodzianek. Podczas pracy poszczególnych drużyn, pozostali uczniowie oglądali prezentacje: „Katalog bezpiecznych stron internetowych dla dzieci”, „Rady Spociaka” oraz obejrzeli gry zaprojektowane przez Mistrzów Kodowania”. Wzięli również udział w quizie wiedzy ze znajomości zasad zachowania w Internecie.

Na koniec internetowej przygody, dzieci  otrzymały dyplomy pamiątkowe oraz materiały do wykorzystania na lekcjach, podczas omawiania tematów dotyczących bezpiecznego i kulturalnego zachowania w sieci.

Uczniowie nakleili wytwory swojej pracy na drzwi klasy od strony korytarza. Przez następne tygodnie w szkole dzieci będą mogły utrwalać poznane zasady netykiety i bezpiecznego korzystania z Internetu.

DSC03970

DSC03982

DSC04040

DSC03996

DSC04046

DSC04065

DSC04006

DSC04069

DSC04010

DSC04087

DSC04112

DSC04116

DSC04020

galeria zdjęć