Spotkanie z pszczelarzem.

Exif_JPEG_420

Uczniowie klasy III a i III b gościli u siebie pana Adama Skawińskiego, który zajmuje się pszczelarstwem. Dzięki opowieściom pana Adama dzieci zdobyły  wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie opowiadania poznały  fascynujący świat tych owadów.

Dowiedziały  jak powstaje miód, ile kwiatów pszczoły  muszą odwiedzić, aby zebrać kropelkę miodu, jak owady żyją w ulu , czym się żywią, jak spędzają zimę i w jaki sposób zapylają kwiaty.

 Uczniowie mieli  możliwość zobaczyć strój ochronny  pszczelarza oraz przybory, których używa się w pracy przy pszczołach: dymkę, ramkę, miotełkę pszczelarza, pojemniki do przenoszenia pszczół. Dzieci zajrzały również do wnętrza ula, który przyniósł pan Adam.

Nie zabrakło degustacji miodu. Można było poznać jego różne smaki.

Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali pszczoły z rolek po papierze. Najpiękniejsze podarowali panu Adamowi.

Dziękujemy panu Adamowi Skawińskiemu za spotkanie.  Lekcja na długo pozostanie w pamięci dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ