Przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas IV-VI- „Blogerka”

100_4750

W dniu 14.03.2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Blogerka”     dla uczniów klas IV-VI, wystawiane przez Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z Krakowa. Przedstawienie zorganizowała pedagog Iwona Więcko.

            Spektakl opowiadał o brutalizacji świata, w którym dorasta młodzież. Młoda dziewczyna musiała sprostać oczekiwaniom ze strony ojca. Niepowodzenia wywoływały w niej coraz większą frustrację. Brak zrozumienia ze strony najbliższych było powodem  do poszukiwania akceptacji w grupie rówieśniczej. Sposobem na zaistnienie w grupie stała się agresja. Emocje, chęć zemsty, próba udowodnienia własnej przewagi wywołały eskalację przemocy. Tytułowa blogerka to dziewczyna, która uciekła z domu, żeby uwolnić się od problemów. W prowadzonym blogu „Nikt nie jest winny.”  dziewczyna opisywała swoje prawdziwe życie oraz emocje, które jej towarzyszyły.

             W przedstawieniu ukazano, jak istotne, w budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich, jest rozwijanie empatii. Pokazano, w jaki sposób można rozwiązywać konflikty oraz jak ważne jest asertywne wyrażanie własnych myśli, uczuć i emocji. Przypomniano uczniom, gdzie mogą szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia przemocą oraz w jaki sposób powinni zachować się będąc świadkiem bądź ofiarą przemocy.

 

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

 

zapraszamy do galerii zdjęć