Przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas I-III- „Prawdziwy skarb”

100_4800

W dniu 14.03.2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Prawdziwy skarb” dla uczniów klas I-III, wystawiane przez Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z Krakowa. Przedstawienie zorganizowała pedagog Iwona Więcko.

             Bohaterami opowieści był powolny, nieśmiały Żółw oraz krzykliwa Papuga, która bardzo lubiła być w centrum zainteresowania. Te dwie tak różniące się postacie znalazły się na bezludnej wyspie i razem wyruszyły w bajkową podróż.

             Spektakl miał na celu eliminowanie przedrzeźniania i dokuczania, które w rezultacie prowadzą do wykluczenia dziecka z grona rówieśników. Bajka uczyła akceptacji i tolerancji dla odmienności innych osób. W przedstawieniu uświadamiano dzieciom, że każdy ma mocne strony, cechy oraz cenne umiejętności, które mogą przydać się w życiu. Pokazywano uczniom, że każdy jest inny, ale dzięki temu każdy jest też wyjątkowy i każdy może odnieść w życiu sukces. Promowano empatię oraz  umiejętność współpracy w grupie.

             W bajkowej konwencji przypominano dzieciom podstawowe zasady zachowania oraz kultury wobec rówieśników i osób dorosłych.

 

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć