Projekt „Ultiszkoła”

Nasza szkoła, jako jedyna ze szkół w gminie Kąty Wrocławskie przystąpiła do projektu „Ultiszkoła”. Miesiąc maj to okres w jakim odbyły się zajęcia w ramach tego projektu, organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Rozwoju Ultimate – Duch Gry oraz Aglomerację Wrocław.

Na zajęciach członkowie Ducha Gry pokazywali naszym uczniom, stosunkowo nowy, ale szybko rozwijający się w Polsce sport o nazwie Ultimate. Do szerszego grona odbiorców Ultimate dotarł w zeszłym roku w trakcje The World Games odbywających się we Wrocławiu. Jest to bardzo widowiskowy sport drużynowy, w którym do gry wykorzystywany jest latający dysk zwany ‘frisbee’.

Doświadczeni zawodnicy i trenerzy – Dariusz Urbanik i Małgorzata Czaplińska z AZS AWF FLOW Wrocław przekazywali swoją wiedzę i pasję młodym adeptom sportu. Można było nauczyć się podstawowych technik rzutu, poruszania po boisku, a na koniec zajęć spróbować swoich sił w prawdziwym meczu. Łącznie w zajęciach wzięło udział około 200 uczniów, a szkoła wzbogaciła się o 15 latających dysków przekazanych przez stowarzyszenie Duch Gry. Kąty Wrocławskie to prawdziwa perełka, super aktywna i usportowiona młodzież, chcemy tu wrócić w przyszłym sezonie na podobne zajęcia. Marzy nam się aby było więcej takich szkół, a za rok, dwa zorganizowanie zawodów międzyszkolnych może stać się faktem. – mówi Dariusz Urbanik, koordynator projektu.

Więcej informacji o samym Ultimate i o organizatorach projektu Ultiszkoła znajdziecie na:

http://aglomeracja.wroclaw.pl/

http://frisbee.pl/

Fb: @duchgry

 

Opiekunowie: Marta Czerwieniec, Adrian Czerwieniec