Programujemy roboty w ramach projektu Technologie z klasą

Podczas zajęć pozalekcyjnych Mistrzowie Kodowania, uczniowie logując się na swoje konto na stronie scratch.mit.edu zaprojektowali swojego duszka-robota. Wyglądał on podobnie jak roboty mBot, które posiadamy w szkole. Następnie uczniowie stworzyli własną scenę, po której robot będzie się poruszał. Robot poruszany za pomocą strzałek, przemieszczał się po torze.

Po wykonaniu gry uczniowie na tabletach kodowali ruch robotów mBotów za pomocą aplikacji mblock. Okazało się, że kodowanie ruchu robotów nie różni się od programowania w Scratch.

Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów. Sukces podczas programowania robotów wyzwalał w dzieciach wiele pozytywnych emocji i chęci układania bardziej skomplikowanych skryptów.

Zajęcia prowadzi nauczycielka Iwona Gidzińska

galeria zdjęć