Podsumowanie projektu Technologie z klasą

We wrześniu 2018 r. uczestnicy zajęć pozalekcyjnych Mistrzowie Kodowania, wraz z opiekunem p. Iwoną Gidzińską, przystąpili do realizacji projektu Technologie z klasą objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorem programu była Fundacja Uniwersytet Dzieci.

Trzecioklasiści w I semestrze realizowali 4 scenariusze zajęć dotyczące nowych technologii:

• Jak bezpiecznie korzystać z internetu?

• Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

• W jaki sposób internet może mi pomóc?

• Jak działa inteligentny dom?

W II semestrze odbył się cykl 6 scenariuszy zajęć z programowania, w tym programowanie bez komputera i z komputerem w oparciu o program Scratch:

• Jak porozumiewają się roboty?

• Czy można zaprogramować grę w podchody?

• Jak stworzyć projekt w aplikacji ScratchJr?

• Jak zaprogramować grę w aplikacji ScratchJr?

• Jak się programuje w aplikacji Scratch?

• Jak zaprogramować interakcję w Scratch’u?

3 czerwca uczniowie wezmą udział w Wykładzie Uniwersytetu Dzieci z mikrobiologii pt. „Dlaczego warto myć ręce? Opowieść o drobnoustrojach obok nas”.

Wszystkie działania w ramach projektu opisane zostały w zakładce Zainteresuj się programowaniem.

Uczniowie otrzymali zestaw „Technologie z klasą”. Jest to gra planszowa, która przybliża tajniki programowania.

Podsumowaniem projektu jest uzyskanie certyfikatu oraz dyplomu dla uczestników.