Podsumowanie programu Bezpieczny Dolnoślązak w klasach IV – VI

42

31 marca odbyła się w klasach IV – VI akcja pod hasłem „Szkolny Łańcuch ratunkowy” podsumowująca program Bezpieczny Dolnoślązak.

Wychowawcy klas wyłonili po trzy osoby, które reprezentowały klasę podczas zajęć praktycznych z udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

Na salę gimnastyczną zaproszone zostały całe klasy, na pierwszej lekcji klasy V, na drugiej IV i na trzeciej klasy VI. Nad poprawnością wykonywania zadań czuwał nauczycielki: pani Katarzyna Sowińska i pani Joanna Palińska.

Uczniowie wykonywali następujące zadania:

Numery alarmowe – uczniowie wykazywali się znajomością numerów alarmowych,

Wzywanie pomocy – uczniowie musieli wczuć się w rolę osoby wzywającej pomoc,

Pozycja boczna – uczniowie układali poszkodowanych w pozycji bocznej,

Co zrobisz, gdy… – uczniowie opowiadali, jakie czynności w konkretnym zdarzeniu należy wykonać jako pierwsze,

Test – uczniowie wskazywali prawidłową odpowiedź na pytania,

Zadanie dodatkowe FANTOM – uczniowie wykazali się umiejętnością wykonywania masażu serca na fantomie.

zapraszamy do galerii zdjęć: