Poczet Sztandarowy na odsłonięciu tablicy

mini-100_3354Udział Pocztu Sztandarowego w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej na cmentarzu komunalnym w Kątach Wrocławskich ku czci poległych w czasie II wojny światowej.

           W dniu 8.05.2015r. Poczet Sztandarowy z naszej szkoły wspólnie z panią Dyrektor Lidią Reps oraz opiekunami panią Karoliną Kubalka i panią Iwoną Więcko wziął udział w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej na cmentarzu komunalnym w Kątach Wrocławskich  ku czci poległych w czasie II wojny światowej. Na tablicy umieszczono nazwiska bliskich mieszkańców naszego miasta, którzy zginęli podczas tej okrutnej wojny, a których prochy rozsiane zostały po świecie.

            Tą szczególną uroczystość zorganizowali uczniowie Gimnazjum imienia Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich, a uświetnili ją swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie pan Antoni Kopeć, ksiądz Proboszcz Ryszard Reputała, ksiądz Profesor Mieczysław Kogut, radni, dyrektorzy szkół oraz krewni osób, których nazwiska znalazły się na tablicy.

            Ceremonii poświęcenia pamiątkowego pomnika dokonał ksiądz Proboszcze Ryszard Reputała, a uroczystego odsłonięcia dokonał Burmistrz, wraz z przedstawicielem rodzin i gimnazjalistami. Podczas uroczystości, w asyście Pocztów Sztandarowych ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka oraz z Gimnazjum imienia Mikołaj Kopernika w Kątach Wrocławskich, wspominano tych, którzy oddali swe życie broniąc Ojczyzny i których pamięć uczczono pamiątkową tablicą.

Złożenie kwiatów i zniczy zakończyło tą wzruszającą uroczystość, podczas której mogliśmy oddać cześć poległym bohaterom II wojny światowej.

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

mini-100_3350 mini-100_3354 mini-100_3356 mini-100_3357 mini-100_3371 mini-100_3376 mini-100_3382 mini-100_3384 mini-100_3390 mini-100_3406 mini-100_3407