Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Dnia 19 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się przyjęcie dzieci klas pierwszych  w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich.

W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Pan Julian Żygadło, Dyrektor naszej szkoły Pani Ewa Winnicka, Wicedyrektor Pani Beata Zielińska i Iwona Więcko, Rodzice, Dziadkowie i Nauczyciele.
Uroczyście powitaliśmy uczniów klasy 1 a wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Kościelną, uczniów klasy 1 b wraz z wychowawczynią Panią Alicją Łęgocką- Drab oraz uczniów klasy 1 c wraz z wychowawczynią Panią Iwona Gidzińską.
Uczniowie klas trzecich zaprezentowali krótki program artystyczny. Potem dzieci z klas pierwszych wykonały przygotowane dla nich zadania. Następnie recytowały wiersze o tematyce szkolnej i zaśpiewały piosenki.
Po wprowadzeniu sztandaru Pani Dyrektor Ewa Winnicka odczytała tekst ślubowania, a następnie pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Pan Burmistrz wręczył uczniom pamiątkowe dyplom, a Wychowawcy legitymacje szkolne.
Tę uroczystość przygotowały nauczycielki klas trzecich: Aneta Grzeszczuk, Małgorzata Kuras i Alicja Szram.

Alicja Szram

Klasa Ic
Klasa Ib
Klasa Ia

Galeria zdjęć