Lekcja przyrody z Laboratorium Przyszłości

Uczniowie klasy VI badając składniki pogody korzystali z tradycyjnych przyrządów pomiarowych takich jak: termometr, barometr, higrometr, deszczomierz, wiatromierz oraz mieli możliwość zaznajomić się z funkcjami MIERNIKA ŚRODOWISKA. Ten przyrząd pomiarowy stanowi wyposażenie pracowni programu Laboratoria Przyszłości. Czwartoklasiści łącząc ze sobą odpowiednie moduły konstrukcyjne zestawu MODI stworzyli przyrząd, który umożliwił im dokonanie pomiaru nasłonecznienia, wilgotności i temperatury powietrza w różnych zakątkach budynku oraz na boisku szkolnym. Uczniowie chętnie wybierali miejsca, w których mierzyli składniki pogodowe oraz analizowali i porównywali odczytane i zapisane wyniki. Ta lekcja przyrody zainspirowała niektórych uczniów do zagłębienia się w zagadnienia związane z pogodą, jej zmiennością i różnorodnością.

Koordynatorki projektu Laboratoria Przyszłości: Katarzyna Sowińska i Joanna Palińska