Papież Polak- Jan Paweł II

Jan Paweł II – papież pełen życia. Czynnie uprawiał sport, bardzo lubił ruch i przyrodę. Pływał, grał w ping-ponga, chodził po górach, jeździł na nartach, lubił oglądać mecze. Miał też nowe hobby, był zafascynowany Internetem. Twierdził, że „Internet jest cudownym narzędziem, by szerzyć słowo Boże i wspierać pokój na świecie”.

Lubił zupę jarzynową, spaghetti, sernik i kremówki. Tryskał zwariowanym poczuciem humoru. Zmienił wiele papieskich obyczajów. Przez całe wieki papieże spożywali posiłki w samotności. Tymczasem jeden z członków świty papieskiej wspomina: „W dwóch sprawach u Jana Pawła II nic nie wiadomo: o której godzinie usiądzie do stołu i ile osób zaprosi na obiad!”.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej prezentacji o Papieżu Polaku.

PREZENTACJA

Karolina Kubalka