Nasza szkoła miejscem spotkań pielgrzymów Europejskiego Spotkania Młodych Taize

W dniach 28.12.2019 – 01.01.2020 odbyło się we Wrocławiu „Europejskie Spotkanie Młodych Taize” (ESM). Dzięki życzliwości mieszkańców Kątów Wrocławskich i okolicznych miejscowości  gościliśmy 98 osób z Polski, Ukrainy, Chorwacji, Austrii, Francji, Szwajcarii, Niemiec i Włoch.

Przez cały okres trwania ESM , dzięki życzliwości Pani Dyrektor Lidii Reps, młodzi ludzie mogli spotykać się i uczestniczyć w zajęciach na terenie naszej szkoły. Mieli okazję zapoznać się z działającymi na terenie miasta stowarzyszeniami i organizacjami, które zajmują się wolontariatem.

Jedną z prezentacji przygotowali absolwenci naszej szkoły: Jakub Jagielski, Oliwia Medyńska i Weronika Woźniak – członkowie Klubu Młodego Wolontariusza „Replikon”. Młodzi wolontariusze przybliżyli pielgrzymom z całej Europy działalność swojego klubu. Opowiedzieli (w języku angielskim) o organizowanych zabawach dla juniorów,  spotkaniach i wycieczkach dla seniorów, grach terenowych i warsztatach muzycznych dla najmłodszych. Pielgrzymi byli pod wrażeniem zaangażowania tak młodych ludzi w działalność charytatywną. Z uznaniem przyjęli wiadomość, że grupa wolontariuszy klubu „Replikon” zdobyła już tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Samorządowym Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

W Sylwestrową noc wszyscy goście wraz z goszczącymi ich rodzinami wzięli udział w zabawie sylwestrowej na terenie szkoły. Był to prawdziwy Festiwal Narodów, w trakcie którego mogliśmy zapoznać się z kulturą krajów naszych gości.

W trakcie swojego pobytu pielgrzymi nie szczędzili słów uznania dla gościnności i otwartości mieszkańców Kątów Wrocławskich i okolicznych miejscowości.

Organizatorzy ESM w Kątach Wrocławskich serdecznie dziękują Pani Dyrektor Lidii Reps za udostępnienie pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 1 na cały okres trwania ESM oraz  pracownikom szkoły za udzieloną pomoc i wsparcie.


Alicja Łęgocka – Drab