„NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA”

W dniach 20 – 31.03.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka został zorganizowany konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

Celem konkursu było propagowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocną. Stworzenie okazji do zaprezentowania przez uczniów własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form jej zdobienia. Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej, kształcenie kreatywnego myślenia i uzdolnień plastycznych.

       W prezentacji konkursowej brało udział  16 uczniów z następujących klas: 1 – (7 uczestników), 2 – (5 uczestników), 3 – (2 uczestników), 4 – (2 uczestników).

Przedmiotem konkursu była tradycyjna palma wielkanocna wykonana dowolną techniką z wykorzystaniem różnorodnych materiałów naturalnych np.: bukszpan, bazie, suche kwiaty, krepa, wstążka, wydmuszki, bibuła itp. Wysokość palmy dowolna.

Komisja Konkursowa w kryteriach oceny brała pod uwagę: zgodność z Regulaminem Konkursu, oryginalność oraz uwrażliwienie na tradycyjne kanony przygotowania Palm Wielkanocnych.

W kategorii A – (klasy od I – III oraz IV):
I miejsce zajął Wojciech Cygan 1 a
II miejsce zajęła Martyna Tryniecka 4 b
III miejsce zajęła Nina Boniecka 1 c

DODATKOWE WYRÓŻNIENIE otrzymali:
Martyna Malinowska 2 b, Wiktoria Stachniczek 3 c, Aleksandra Rochecka 3 c oraz

DYPLOM UZNANIA otrzymali:
Michalina Matyjszczyk 4 a, Lilianna Zbroszczyk 1 c, Irena Marynowska 2 b, Joanna Michniewicz 1 a, Aurelia Nowaczyk 2 b, Łucja Miszon 1 c, Krystian Suchodolski 2 a, Justyna Stasiak 2 b, Lena Jewgińska 1 b, Damian Wyziński 1 a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów świątecznych.

GALERIA ZDJĘĆ

Ze świątecznym pozdrowieniem organizatorzy:

Maria Mikulska, Magdalena Benedikt