MÓJ ŚLIMAKU, POKAŻ ROŻKI, DAM CI SERA NA PIEROŻKI

Od dłuższego czasu swoje święto mają różnorodne produkty spożywcze czy przedmioty codziennego użytku. W Polsce od dwóch lat na koniec maja obchodzimy Dzień Ślimaka. Co prawda jest dopiero marzec, jednak w tym roku ślimaki wyjątkowo wcześniej poczuły nadchodzącą wiosnę i postanowiły odwiedzić szkolną świetlicę.

Afrykańskie ślimaki-Gacuś i Arbuzek wzbudziły ogromną radość wśród dzieci. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się mięczakom oraz poznać ich mnóstwo zalet. Poza właściwościami odżywczymi te olbrzymy pełnią bardzo ważną funkcję w ogrodowym systemie-zjadają resztki roślin i nasiona chwastów. Są także pokarmem dla pozostałych zwierząt, które żyją w naszym otoczeniu.
Na zakończenie wizyty Świetliczanie wraz z wychowawcą-p.Asią Kapitaniec wyrecytowali popularny wiersz Jana Brzechwy pt.Ślimak.

Joanna Kapitaniec