„Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”

Samorząd uczniowski ogłasza akcję dla klas 1-8 na zbiórkę zniczy w ramach dolnośląskiej akcji „Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia”.

Uczniowie z wielu dolnośląskich szkół porządkują kresowe cmentarze, a w październiku w szkołach zbierane są znicze, które z organizatorem akcji TVP Wrocław zawożone są na Ukrainę i Wileńszczyznę.
Wielu mieszkańców naszego regionu pozostawiło groby swoich bliskich na Kresach. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił zniczy, a wiele z nich jest zniszczonych i zaniedbanych.

Przyłączcie się do akcji. KLASY PROSZONE SĄ O ZBIÓRKĘ JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI ZNICZY W KOLORACH BIAŁYM I CZERWONYM oraz dostarczenie ich do pokoju Pań woźnych przy ul. 1-go Maja i ul. Żeromskiego do WTORKU 29.10.2019R.

Zebranie znicze przekażemy organizatorom dolnośląskiej akcji- TVP Wrocław.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Sylwia Wakuła, Marta Czerwieniec