Dołączamy do ustanowienia rekordu Polski w udzielaniu pierwszej pomocy

16 października uczniowie klasy Ib i IIIb wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Gidzińską i p. Alicją Szram uczestniczyli w akcji organizowanej przez WOŚP.

Dzieci w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”  o godzinie 12:00 przez pół godziny prowadziły resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach.

Uczniowie naszej szkoły już drugi raz przystąpili do tej akcji.  Jest to nie tylko próba ustanowienia nowego rekordu, a przede wszystkim przypomnienie krok po kroku jak należy wykonać wszystkie czynności ratujące życie.

Wszyscy doskonale poradzili sobie z treningiem, jednak zgodnie stwierdzili, że przy dłuższym wykonywaniu RKO, gdzie w przypadku prawdziwej sytuacji dochodzi ogromny stres jest dużym wysiłkiem, stąd jak najczęstsze ćwiczenia są niezwykle potrzebne.