Mistrzowie Kodowania i pierwszoklasiści na Urodzinach Kota

DSCN7593n

26 maja zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych na Urodziny Kota. Było to wydarzenie, na które przybyli uczniowie z zaproszeniami zaprojektowanymi specjalnie na tę okazję.

Jak na prawdziwe urodziny przystało był tort. Dzieci ułożyły go z kolorowych karteczek na planszy zgodnie z  kodem. Wszyscy otrzymali urodzinowe czapeczki, na których były podobizny duszków ze Scratch’a.
Podczas zajęć trzecioklasiści wraz ze swoimi młodszymi kolegami układali ze skryptów kartki urodzinowe dla Kota. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać możliwości Scratch’a oraz zainteresować pierwszaki programowaniem i kodowaniem. Nasze spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątek udziału w zorganizowanym wydarzeniu.

Grupa uczniów z radością wykonywała zaplanowane zadania i świetnie bawiła się na Scratch Day. Efekt wspólnej pracy umieszczony jest niżej.

Wydarzenie zorganizowała i przeprowadziła

Iwona Gidzińska oraz uczestnicy Mistrzów Kodowania z klas III

DSCN7593n

DSCN7599tort

Kartka urodzinowa zaprojektowana przez Wiktorię i Inkę  zobacz

Klikaj na postaci, tort, baloniki i baw się z nami.

Kartka urodzinowa zaprojektowana przez Martynę i Julkę  zobacz

Klikaj na różne elementy kartki i sprawdzaj, co się będzie działo.

Kartka urodzinowa zaprojektowana przez Emilkę zobacz